Vrozené poruchy skloviny

« Zpět na rodičovské téma

Naše dcerka má 2 roky a 3 měsíce a dnes jsme byli vytrhnout již 4 zoubek. Přečetla jsem si váš článek a poruchách skloviny a popis přesně sedí. Jen ta příčina mi nesedí ani jedna. Dá se s tím prosím vás něco udělat, ať malá nepřijde o všechny mléčné zoubky tak rychle?

Autor: Jana Radicsová

Diskuze k tématu

 • Poruchy skloviny

  U jakýchkoliv poruch skloviny, případně i dentinu vždy závisí na míře postižení. Nelze paušálně říci, že do roka a do dne příjdete o všechny zuby. Stejně tak, nelze říci, že zuby budou v pořádku protože jejich postižení je nepatrné. Do struktury zubu nevidíme a proto ani nedokážeme určit možné rizika. Nejdůležitější je pravidelně navštěvovat zubního lékaře a provést včechna možná opatření, jakými jsou pravidelná flouridace, perfektní ústní hygiena, omezení přívodu sladkých nápojů a pochutin, atd.

  MUDr. Vach (ověřeno) | 20. března 2014 17:52 | Reagovat
  • Re: Poruchy skloviny

   Měli jsme s naší dcerou podobné problémy. Ikdyž jsem od mala dvakrát denně a pečlivě čistili zoubky, tak se malé kazili. Sladké limonády pila minimálně, sladkého jsme ji také moc nedávali, prostě jsme dodržovali všechna doporučení. Zoubky má menší než její vrstevníci a narodila se celkově hodně malinká. Měla 40 cm a necelá 2 kila. Dneska je stejně velká jako ostatní děti, ale malé zoubky ji zůstaly. Tak uvidíme jaké budou ty stálé. Ale musím říci, že kazovist z ničeho nic kolem 4 let přestala.

   Magda Š. | 9. dubna 2014 11:33 | Reagovat

Přidat nový komentář